Home Umělci

https://olive-art.cz/wp-content/uploads/2020/11/Eshop_Olive_Art_Profilovka_Robert_Vano.jpg

Robert Vano

Narodil se ve slovenských Nových Zámcích. Po maturitě v roce 1967 místo nástupu na vojnu emigroval přes Jugoslávii a Itálii do Spojených států, kde se uchytil jako kadeřník a vizážista. Byl asistentem módních fotografů, od roku 1984 je samostatným fotografem. Působil v New Yorku, Paříži a Miláně, kde fotografoval pro módní časopisy (např. Cosmopolitan, Harper’s Bazaar, Vogue).

Od roku 1990 žije v Praze, kde v období 1996–2003 pracoval jako umělecký ředitel v českém vydání časopisu Elle a poté do roku 2009 v agentuře Czechoslovak models. Od té doby pracuje jako fotograf na volné noze.

Robert Vano je především módní a reklamní fotograf. Fotografuje černobílé portréty a akty na klasický film a používá také už málo používanou techniku platinotypie. Spolupracuje se světovými značkami, vede workshopy „Daylight nude“. Nejraději fotografuje při denním světle.

Sára Saudková

Sára Saudková se narodila v roce 1967. V současné době žije v Praze v České republice. Fotografuje od roku 1999 a ve svých dílech se věnuje výhradně volné tvorbě. Její stylizované fotografie dokumentují její soukromý život: lásku, vztah, touhy, osamělost, očekávání …

„Fotografie je zázrak, protože nám umožňuje zkrotit a zastavit čas a také nám ukazuje nepochopitelné: pohyb, emoce, bolest a krásu. Probouzí naše vzpomínky – na všechno, co máme rádi.“

„Jako matka čtyř malých dětí beru do rukou fotoaparát místo vařečky a žehličky. A nedělám nic jiného, než že absorbuji skrze čočku objektivu do mých negativů všechno co je pro mě důležité a co jednou jistě pomine: lásku, rozkoš, smutek jako nostalgii, vůni dětí, osamělost a naději. “

„To vše jsou příběhy, které mi utkvěly v mysli – příběhy, které napsali lidé – a které si mohu přečíst jako knihu. Všichni, každý z nás, máme tajemství a pouze fotografie ho dokáže zachytit, aniž by vše úplně odhalila. “

https://olive-art.cz/wp-content/uploads/2020/11/Eshop_Olive_Art_Profilovka_Sara_Saudkova.jpg
https://olive-art.cz/wp-content/uploads/2020/11/Eshop_Olive_Art_Profilovka_Zbynek_Hozak.jpg

Zbyněk Hozák

Zbyněk Hozák je profesí soudní znalec, člen týmu kaskadérů a fotograf.

Zbyňkův pohled na svět prostřednictvím jeho fotografií je plný barev, pozitivní energie, respektu a obdivu. Je vidět, jak o životě a světě kolem nás přemýšlí. Jeho vnímání je osvobozující, citlivě dokáže vyzdvihnout detaily. Ty detaily, které my ostatní často přehlédneme nebo si je prostě neuvědomíme nebo jsme na ně zapomněli.

Ale právě jejich existence dává světu, který nás obklopuje tu výjimečnost a neoddiskutovatelnou krásu. Pokud existují fotografové, kteří nám tenhle pohled dovedou ukázat nebo připomenout, vlastně se nemáme čeho bát.

Zaměřuje se na sportovní a reportážní fotografii. Publikuje ve sportovních, motoristických časopisech a v denním tisku. Při svých cestách po světě fotí úplně všechno a všechny.

Můžeme tak nahlédnout a velmi osobně pochopit příběhy míst a lidí, kteří jsou nám vzdáleni mnohdy i tisíce kilometrů, a přesto jsou nám z jeho fotografií tak blízcí.

Jan Parma

Fotografuji od roku 2004. Začínal jsem jako party-fotograf (fotografoval jsem na různých hudebních akcích), posléze jsem se začal věnovat pouze vlastní tvorbě.

Studoval jsem fotografii z různých knih, časopisů a z webových stránek. Používám analogovou i digitální technologii.

Moje tvorba byla oceněna na několika fotografických soutěžích včetně prestižní fotografické soutěže Praha fotografická.

https://olive-art.cz/wp-content/uploads/2020/11/Eshop_Olive_Art_Profilovka_Jan_Parma.jpg
https://olive-art.cz/wp-content/uploads/2021/02/Petr_Polasek.jpg

Petr Polášek

Narodil jsem se 28. dubna 1983 v Praze. Již od raného věku byl můj život spjat s uměním. V dětství jsem vítězil v různých celostátních výtvarných soutěžích. Po ukončení středoškolského vzdělání jsem se začal soustředit výhradně na výtvarné umění. Mezi mé prvotiny patří převážně portrétní malba a kresba. Můj velký vzor byl otec, jenž byl výborný malíř, který silně ovlivnil můj další umělecký vývoj. Další významnou osobností v mém životě byl učeň Zdeňka Buriana malíř Jan Skořepa, jehož žákem jsem se na nějaký čas stal. V roce 2007 jsem spolupracoval s Gottlandem, pro který jsem namaloval obraz „Karel Gott s paletou a štětci“. Dílo se stalo hlavním poutačem a logem Gottland Tour, které bylo vystaveno v Bohemia National Hall v New Yorku. V dalších letech jsem vytvořil několik obrazů pro celou řadu známých osobností jako Martinu Sáblíkovou, Pavla Bobka, Helenu Vondráčkovou, Jaromíra Jágra, Věru Špinarovou, Alexandra Čejky. Pro mezinárodní osobnosti jsem maloval např pro ,,Gene Simmonse,, z Americké skupiny Kiss. V roce 2018 byl můj obraz vybrán na etiketu Italského vína ,,Bortoluzzi,, k výročí ukončení 1. světové války při inauguraci v Gradisce Ilonso. V Itálii můžete dále navštívit mou sbírku na ostrově Elba v kapli Santo Rosario. Mé práce můžete spatřit ve škole Františka Fajtla v Pražských Letňanech, v knižních ilustracích, restaurátorských prací ve Valašském Meziříčí či desítkách soukromých sbírkách včetně zahraničí. Téma svých děl mám obdobné a nezaměřuji se výhradně na jeden styl, maluji od figurální a portrétní tvorby až po abstrakce, zvířata, mystické výjevy či přírodu. V posledních letech maluji nejčastěji na objednávku podle fotografií klientů, kdy se lze domluvit na improvizaci. Pro veřejnost je v současné době ode mne nejznámější tvorba s tématy andělů.