WorkshopyWorkshop s Robertem Vano

O WORKSHOPU:

Pod vedením profesionálního fotografa Roberta Vana si vyzkoušíte fotografování aktu, glamouru, portrétu a zátiší v přirozeném světle. Osobně nahlédnete do tajemství umění Roberta Vana a jeho neuvěřitelných zážitků a zkušeností. Čeká Vás den plný inspirace, zážitku z nevšedního fotografování a zároveň si hned na místě prakticky ověříte znalosti získané během workshopu.

 

Workshop a focení probíhá v různém prostředí – např. na zámku, na hradě, v hospitálu, v kostele, v galerii, v kině, v muzeu, na statku, v galerii aj.,Focení probíhá v prostoru objektu uvnitř či v okolí.

 

Pořízené snímky se promítají na plátno a společně komentují a hodnotí, probíhá otevřená diskuze nad vybranými snímky.

 

Workshop je vhodný pro začátečníky či pokročilejší fotografy.

 

Robert Vano, světově uznávaný módní a reklamní fotograf jako jeden z mála stále používá klasické fotografické metody. Fotografuje černobílé portréty i akty na klasický film, spolupracuje se světovými značkami, vede workshopy, nejraději fotografuje při denním světle, používá unikátní techniku platinotypie.

Od roku 1984 fotografoval v New Yorku, Miláně a Paříži, od roku 2009 působí jako umělecký fotograf v Praze. V roce 2010 získal Evropskou cenu Trebbia za tvůrčí činnost.

 

OBSAH WORKSHOPU:

  • úvod lektora
  • jak fotografovat portrét, zátiší, akt,glamour
  • jaké jsou časté chyby při focení a jak se jich vyvarovat
  • fotografování a komunikace s modelem
  • zhodnocení pořízených snímků při diskuzi a promítání na plátno
  • účastník obdrží Osvědčení o absolvování kurzu

 

PROGRAM:

 

Sobota| či neděle 10:00 – cca 17:30 hodin

teoretická část

oběd  13-14 hod

praktická část – fotografování

výběr, hodnocení, promítání

 

DŮLEŽITÉ INORMACE:

 

Vybavení: doporučujeme digitální fotoaparát, abyste mohli vidět své fotografie okamžitě. Případně mobil s možností nastavení ISA, ČASU a  CLONY.

Zároveň je dobré si vzít vlastní notebook a flešku. Fotografie tak můžete stahovat a prohlížet okamžitě. Stativ či dálková spoušť – není podmínkou.